Viera Kliszová

| psycholog | terapeut |

Musíš vidět lidi takové, jací ve skutečnosti jsou, vidět dobro, které je přítomno v každém z nich a pomoci jim, aby ho i oni v sobě objevili.

Viera má v poradenství přes 12 let zkušeností. Zaměřuje se na psychologické poradenství s využitím principů psychodynamické psychoterapie. Má dlouholeté zkušenosti v poskytování psychologické intervence a terapie lidem s různými problémy a různého věku, ať už jednotlivě nebo ve skupině. Pomáhá klientům s psychickými potížemi (např. strach, úzkosti, stres, partnerské a jiné mezilidské neshody) nebo těm, kteří si chtějí více porozumět a rozvíjet se. Mezi její zkušenosti patří i práce na oddělení lidských zdrojů, krizová intervence, výchovné poradenství, podpora pro osoby ohrožené domácím násilím a psychodiagnostika. Viera pochází ze Slovenska, aktuálně žije a působí v České republice. Od roku 2010 má vlastní soukromou praxi v Praze a je členkou České asociace pro psychoterapii. Poradenství poskytuje v češtině a slovenštině.

Viera vystudovala psychologii na Univerzitě Konstantina Filozofa v Nitře a ukončila dlouhodobý výcvik v psychodynamické psychoterapii. Pracovala individuálně i skupinově s lidmi trpícími závislostmi v psychiatrické léčebně a s oběťmi domácího násilí v intervenčním centru. Spolupracovala i se soukromou pedagogicko-psychologickou poradnou a s psychosomatickým centrem. Absolvovala několik vzdělávacích kurzů, konkrétně kurz Aktuální poznatky o léčbě deprese, Edukativní rodičovská terapie – adleriánský přístup, Sexuální zneužívání – interdisciplinární pohled, Rodina v kontextu domácího násilí, Domácí násilí a rodinné právo, Úvod do problematiky trestního řízení v kontextu domácího násilí, Sexualita, Poruchy příjmu potravy, Odborný seminář ADHD – multidisciplinární téma a workshop Jak efektivně pracovat s nevěrou v individuální a párové terapii / poradenství.

„Nabízím své vzdělání, zkušenosti, zájem a čas, abych svým klientům pomohla zlepšit kvalitu jejich života. Pracuji s klienty, kteří trpí psychickými těžkostmi (strach, úzkosti, deprese, stres, vztahové potíže atd.) nebo by si rádi “jen” více rozuměli a rozvíjeli se. Společně hledáme dynamiku a souvislosti v jejich životním příběhu, ve vztazích a situacích, kterými prošli a aktuálně prochází.“